Kvalitní tepelná čerpadla Samsung

Cenovou kalkulaci od nás obdržíte po odborné konzultaci u vás bezplatně.

Tepelná čerpadla jsou v dnešní době trendem a stávají se stále oblíbenějším zdrojem topení v rodinných domech, U novostaveb dokáží spolu s kvalitním zateplením, podlahovým vytápěním a vhodně navrhnutým systémem srazit náklady na vytápění na minimum. Tepelné čerpadla najdou své uplatnění i u starších domů, kde umí efektivně nahradit kotle na tuhé paliva a jiné již nevyhovující druhy vytápění.


Tepelná čerpadla jsou (zvláště v kombinaci s fotovoltaikou) jedním z nejčistších a nejúspornějších zdrojů vytápění. Tato technologie čerpá teplo pouze z obnovitelných přírodních zdrojů. Při funkčním zapojení do topného systému totiž slouží jako jediný zdroj tepla k velmi efektivní akumulaci energie. Tepelné čerpadlo využívá ze sítě (pokud není napojeno na fotovoltaický systém) pouze minimální množství elektrické energie nutné ke svému provozu: u standardních rodinných domů se jedná o příkon od 0,5 do 3 kW.


Co si máme představit pod pojmem tepelné čerpadlo?

 V zásadě jde o technologii, kterou má asi každý z nás doma, na principu tepelné výměny funguje např. lednička. Jde o obrácený přirozený proces předávání tepla od teplejšího tělesa ke studenému, . Tepelné čerpadlo však tento princip obrací naruby a pomocí teplovodiče a elektrické energie předává teplo od studenějšího tělesa k tomu teplejšímu. Díky tomu vzniká tepelná energie, která se v současnosti používá např. k vytápění domácností, kanceláří nebo k ohřevu vody.


Zaujalo vás topení tepelným čerpadlem?

Neváhejte nás kontaktovat. S výběrem vhodného tepelného čerpadla vám rádi poradíme. Vypracujeme návrh a cenovou kalkulaci.  Stačí vyplnit kontaktní formulář.